25.04.2024

Шлях до інновацій через енергоефективність

Історія успіху підприємства «Київський соціальний сервіс»

Костянтин Оліфіренко, понад 16 років очолює виробництво електричних приладів компанії «Київський соціальний сервіс» і його історія боротьби та відновлення – це поєднання мужності та рішучості.

 Роки війни, які перетворили звичайність у хаос та непевність, нещадно вдарили по виробничим потужностям на тимчасово окупованій території у Луганській області.

Однак, навіть у складні часи пан Костянтин не втрачав надію. Він зміг поновити виробництво у місті Дніпро та Чернігів і відновити підприємство у місті Київ, з метою реалізації проєкту по будівництву надсучасного заводу по виробництву енергоефективної продукції для опалення за власними запатентованими інноваційними технологіями під торговою маркою «TUKIR».

Релоковані, але незломлені

У світі, де питання енергоефективності та імпортозаміщення набувають все більшої актуальності, діяльність компанії «Київський соціальний сервіс» спрямована не лише на створення високоякісних та енергоощадних виробів, але й на впровадження новаторських ідей та технологій. В основі стратегії «Київського соціального сервісу» лежить концепція у заміщенні імпортних продуктів власними, виробленими на     вітчизняних заводах, що сприяють зростанню економічної самодостатності та підвищенню конкурентоспроможності країни.

Серед пріоритетних завдань підприємства розробка та виробництво енергоефективних вуглецевих джутових нагрівачів нового покоління, які не лише зменшують собівартість кінцевої продукції, але й сприяють розвитку альтернативних джерел енергії. З часом результати виробництва дозволять оптимізувати більше 10 нових розробок для збереження енергоресурсів.

Це стало можливим завдяки грантовим коштам в рамках проєкту «Підтримка енергомодернізації підприємств у воєнний час» та ефективному використанню зекономлених ресурсів. Після доопрацювання розробок планується виготовлення пілотних зразків для їх апробації та отримання необхідних сертифікатів та технічної документації спільно з вченими Національної академії наук України та експертами ДТЕК.

У період повномасштабного вторгнення росії в Україну у 2022 році «Київський соціальний сервіс» став учасником надзвичайних викликів, які загрожували діяльності підприємства та його стабільності. Постійні відключення електропостачання не лише перешкоджали безперервному механізму роботи на виробництві, але й привели до колосальних фінансових втрат. Зупинка технологічного процесу, зокрема, напилення вуглецевого джгута, коштувала підприємству понад 1 мільйон гривень за один день, такий розвиток подій вимагав вжиття негайних заходів.

0 МВт*год/рік

Досягнутий показник підприємства за результатами проведення заходів з енергоефективності

Сонячні панелі

«Мета встановлення таких конструкцій полягає в тому, що, наприклад, температура в приміщенні піднялася на +5 градусів С, в результаті чого споживання електроенергії приблизно за добу скоротилося на 30%. Завдяки свіжому повітрю та рекуперації, виробництво не зупиняє свою роботу на 15-20 хвилин перерви заради провітрювання приміщення.» – розповів Костянтин

Підвищення енергоефективності – як головний пріоритет компанії

  «У 2023 році відвідавши місто Червоноград Львівської області, мав нагоду бути присутнім на заходах присвячених галузі енергоефективності, що організовувала Червоноградська районна військова адміністрація за участю представників Німецького товариства міжнародного співробітництва, GIZ. Ця подія була присвячена галузі енергомодернізації, вона вразила мене своєю інформативністю і масштабом. Із захопленням я зрозумів, що настав час шукати можливості для співпраці та вдосконалення діяльності нашого виробництва» – наголосив Костянтин.

«Київський соціальний сервіс» взяв на себе відповідальність та ініціативу подати проєктну заявку на отримання грантової допомоги в рамках проєкту «Підтримка енергомодернізації підприємств у воєнний час». Після проведення незалежного відбору учасників, підприємство відзначившись своїм амбітним підходом та здатністю до інновацій здобуло перемогу.

Під час реалізації проєкту, «Київський соціальний сервіс» здійснив вражаючі досягнення в сфері енергоефективності. Було встановлено сонячні електричні станції потужністю понад 7 кВт, які виробляють чисту та надійну енергію з безперервними перевагами для підприємства. Також впроваджено рекуператор з приточно-витяжною вентиляцією, що сприяє оптимізації використання енергоресурсів та підвищенню комфорту приміщень.   Не зупинившись на досягнутому, були встановлені енергозберігаючі вікна та вхідні двері, що додатково забезпечують енергоощадність та сприяють створенню екологічно чистого простору для праці.

Крім того, “Київським соціальним сервісом” були розроблені та встановлені інноваційні енергоефективні прилади під власним брендом “TUKIR”, “Водоратор” для економії води, що здатний заощадити до 4,5 літрів води за хвилину, а також конфорки “TUKIR” з потужністю 1,9 кВт, що сприяють економії електроенергії під час виготовлення вуглецевого нагрівального елемента. Додатково був утеплений зовні фасад приміщення і були встановлені LED-світильники з мінімальним споживанням енергії 36 Вт.

Ці новітні рішення стали можливими завдяки реалізації проєкту за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва “GIZ” спільно з громадською організацією «Міжнародна фундація розвитку» і є важливим кроком у збереженні енергоресурсів.

“Київський соціальний сервіс” продовжує свою місію сприяти розвитку освіти, культури та екології, зараз увага виробництва зосереджена на реалізації ідеї створення сучасного виставково-навчального центру для молоді керівників підприємств різних форм власності та всіх , яка цікавиться питаннями сталого розвитку, розпочинаючи з освіти та популяризації сучасних технологій енергоефективності. Командна робота в “Київському соціальному сервісі” є ключовим елементом успішної реалізації проєкту спільна мета об’єднує досвідчених фахівців, які працюють разом і обмінюються ідеями, для досягнення цілей.